W piątek 05.04. 2024r. w Auli Głównej SGH w Warszawie odbyła się jubileuszowa konferencja zorganizowana przez Narodową Agencję Wymiany Akademickiej NAWA „20 LAT PAŃSTWOWEGO SYSTEMU POŚWIADCZANIA ZNAJOMOŚCI JĘZYKA POLSKIEGO JAKO OBCEGO – DOŚWIADCZENIA I WYZWANIA”.

W konferencji wzięli udział przedstawiciele urzędów  państwowych, ośrodków egzaminacyjnych, autorów zadań, audytorów, wizytatorów oraz egzaminatorów.

Wyższą Szkołę Informatyki i Zarządzania reprezentowały Panie Iwona Myśliwiec oraz Ewelina Jemioło, które są lektorkami języka polskiego jako obcego, wieloletnimi egzaminatorkami oraz Przewodniczącymi Komisji ds. Poświadczania Znajomości Języka Polskiego jako Obcego. Wydarzenie było okazją, by dowiedzieć się więcej na temat historii certyfikacji,  aktualnych spraw oraz zmian, jakie planowane są na najbliższe lata. Jak podkreślają Panie wykładowczynie, była to również możliwość wymiany spostrzeżeń, uwag oraz cennych doświadczeń.

Z każdym rokiem rośnie liczba kandydatów przystępujących do egzaminu z języka polskiego. Największa popularnością cieszą się egzaminy na poziomie B1, jednak coraz więcej obcokrajowców decyduje się również na egzaminy na najwyższych poziomach C1 czy C2.

Centrum Egzaminacyjne CKiJP przy WSIiZ zajmuje wysoka pozycję wśród ośrodków egzaminacyjnych potwierdzających znajomość języka polskiego jako obcego w Polsce.

Najbliższy egzamin odbędzie się  w naszym Centrum Kultury i Języka Polskiego WSIiZ Rzeszów już 20-21 kwietnia na poziomach B1 i C1.